Wintent Tente

wintent tente

Tenteler gündelik yaşamda insanların pek çok yerde karşısına farklı model ve çeşitlerde çıkıyor. Tente İngilizce bir sözcük olup Türkçede de kullanılır hale gelmiş durumda. Dış mekanlarında kullanılan bir tür kaplama ve çıkma olarak tabir edilen üründür. Günümüzde kullanım yerine göre çok değişik türden tenteler var ki bunlardan bir tanesi de estetik görünümleri ile öne çıkan wintent tente türleri. Birçok tente üreticisinin ürün gamında sipariş bazlı olarak bu ürün imal ediliyor. Farklı renk, desen ve tasarımlarda sipariş bazlı olarak üretilen ürünlerdir.

Temel Özellikleri Nelerdir?

Genel olarak wintent tente sistemlerinin özelliklerinden de bahsetmek gerekir ise en başta söylenebilecek olan özelliği ışığın tüm mevsimlerdekontrol edilebiliyor olmasıdır. Bunun için ise 0 ile 180 derecelik ayarlama yapılır.

Pencere üzerinde kullanıldığı zaman hangi mevsim olursa pencerelerin tam olarak korunmasını sağlar. İsteğe bağlı olarak uzaktan kumanda edilebilir biçimde üretilebilirler. Bu biçimde üretildikleri zaman ilgili kalite standartlarında profiller ve diğer malzemeler kullanılır. İsteğe bağlı olarak rüzgar ve/veya güneş sensörü olanağı mevcut olan ürünlerdir. Kol yapısı da standart olmayıp bükümlü ya da düz olabilmektedir.

Kullanım Alanları Nerelerdir?

Ürün ismine bakıldığında pencere üstü tenteler olarak ifade edilebilecek olan wintent tente işin özünde kullanım alanı olarak çok daha geniş bir kapsamı olan üründür. Normalde de ağırlıklı olarak her tür pencerenin üst kısmına gölgelik olarak kullanılmasının yanında, yağmura karşı da kullanılabilen ürünlerdir.

Ama günümüzde bu alanda son derece özel tasarımlar olduğu için bu ürünlerin diğer kullanım alanları ise evlerin ve işyerlerinin balkonları ile mağaza vitrinleridir.

Konforlu, kullanıldığı alanda fark yaratan tente sistemleri olarak bugün dünyanın birçok yerinde ünlü mağazalar özellikle bu ürünü kullanma yoluna gitmektedirler.

TIKLA ARA