Karpuz Tente

<karpuz tente

Uzun yıllardır dünyanın her yerinde kullanılan tenteler bulundukları ortamlarda her ne kadar gölgelik olarak görev yapsalar bile bunun yanında kimi türleri görüntü olarak, estetik olarak göze çok güzel görünüyorlar. İşte bu ürünlerin en başında da karpuz tente adı verilen yarım daire biçimde üretilen tenteler geliyor.

Temel Özellikleri Nelerdir?

Genel bir girişten sonra karpuz tente özellikleri hakkında teknik ve genel bilgileri vermek gerekir ise ilk başta söylenebilecek olanlar şunlardır: Bu ürünlerin nereye yapılırsa yapılsın iç kısımları olabildiğine hafif olan üstün özellikli özel malzemelerden yapılır. Ayrıca buna ilaveten bu tente sistemlerinde birbiri ile tam bağlantılı aksanlar vardır ki, bu da benzerlerinden karpuz tenteleri ayıran en temel unsurdur.

Böylece yapılan bu kaynak sayesinde her türlü hava koşulu ve olası darbelere karşı tam koruma sağlarlar. Sızdırmazlık özellikleri tamdır. Karpuz tentelerde en sıklıkla kullanılan kumaşlar PVC ve akrilik türden olanlardır. Farklı renklerden, desenlerden oluşabilirler. Kimi zaman ana özelliği muhafaza edilerek çok özel tasarımlar da insanların karşısına çıkabilmektedir.

Kullanım Alanları ve Diğer Bilinmesi Gerekenler

Karpuz tente kullanım alanı olarak bakıldığında diğer tente türlerine göre daha sınırlı alanda kullanılan tente türleri olarak ifade edilebilir.

Kullandıkları alanların başında dış mekanlarda mağazaların pencere üstleri, mağaza ve dükkanların,kapı üstleri otellerin giriş kısımları öncelikli olarak söylenebilecek yerlerdir. Bunun yanı sıra evlerin yine pencerelerinde, ofislerde dış alan ürünü olarak kullanılırlar.

Bunun yanında iç mekanlarda da kimi zaman estetik bir görünüm vermek için kullanılan ürünlerdir. Ürünlerin fiyatları ise ebadına, üretici markanın fiyat politikasına ve üründe kullanılan malzemelere göre değişiklik gösterir. Dönemin ekonomik koşulları da fiyatları etkiler. O yüzden baştan net bir rakam vermek söz konusu değildir.,

Karpuz Tente Modelleri

TIKLA ARA